Piec akumulacyjny dynamiczny 5kW

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 3 675,00 zł 3675.00
Cena netto: 2 987,80 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: thermoval
Kod produktu: 5 901 812 591 180

Opis

Piece seria TVM - z dynamicznym rozładowaniem.

Współczesny piec akumulacyjny bardzo się różni od swoich poprzedników. Nie tylko wyglądem, ale technicznie - jest bardziej oszczędny w eksploatacji i komfortowy w użyciu .Dzięki zaawansowanym układom sterowania, oddaje tylko tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania w pomieszczeniu zaprogramowanej temperatury.

Piece serii TVM, to urządzenia znacznie bardziej zaawansowane technicznie. Zastosowane układy elektroniczne zapewniają optymalną i precyzyjną kontrolę nagrzewania się ogrzewacza, jak i oddawania ciepła do pomieszczenia.

Kiedy ogrzewacz jest w fazie ładowania, cała energia - praktycznie bez strat - jest zamieniana na energię cieplną i magazynowana w bloku akumulacyjnym wykonanym z kształtek magnezytowych ( materiału, który bardzo dobrze kumuluje ciepło ). Oddawanie ciepła jest wymuszane przez regulator zewnętrzny, który włącza dmuchawę zainstalowaną w dolnej części urządzenia.

Dystrybucja ciepła z wnętrza ogrzewacza jest realizowana tylko w takiej ilości, jaka jest niezbędna dla utrzymania zadanej przez użytkownika temperatury. Ilość ciepła zgromadzonego w godzinach, kiedy energia elektryczna jest tańsza, zapewni ogrzewanie pomieszczeń przez całą dobę. Jeżeli zmagazynowane ciepło nie zostanie wykorzystane w jednym cyklu rozładowania ( zapotrzebowanie na ciepło będzie akurat mniejsze niż zwykle ), to w następnym cyklu ogrzewacz będzie ładował się krócej. Dzięki temu pobierze mniej energii elektrycznej.

W tabeli umieszczonej poniżej została przedstawiona przybliżona wydajność grzewcza dynamicznych ogrzewaczy akumulacyjnych Thermoval, w odniesieniu do całkowitej powierzchni danego pomieszczenia.

Dobór mocy

KLASA A - budynki stare: ściany zewnętrze pozbawione izolacji pionowych i poziomych, występują nieogrzewane kondygnacje - pomieszczenia usytuowane nad lub pod pomieszczeniami przeznaczonymi do ogrzewania. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 1,2 )

KLASA B - budynki z osiemdziesiątych lat, posiadające słabe izolacje ścian zewnętrznych, przeciętne izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - podwójne szyby. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,7 )

KLASA C - budynki obecnie wznoszone, posiadające dobre izolacje ścian zewnętrznych, dobre izolacje podłóg i stropów, wyposażone w okna zespolone - z szybami termoizolacyjnymi. ( współczynnik przenikalności ścian zewnętrznych - K około: 0,3 )


Dane techniczne

moc elementu grzejnego 5kW
zasilanie ~ 230 V lub ~400 V
proces ładowania wbudowany regulator bezstopniowy
sterowanie rozładowaniem regulator zewnętrzny
oddawanie ciepła za pomocą wbudowanej dmuchawy
izolacja termiczna obudowy stalowej Microtherm i wermikulit
izolacja termiczna poliamid + teflon

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl